Většina inteligentních domů má od své výrobce zařízenou aplikaci do mobilu, díky které ovládáte prakticky celý dům. Ať už jde o spotřebiče, ohřevu vody v bojleru nebo osvětlení. Je dobré si zařídit regulaci energie, nevyužitou energii vracíte zpátky do baterií čemuž docílíte šetření vašich finančních úspor.
cestička k domu
Výhody IQ domu?
Na prvním místě by měla být úspora peněz. Počáteční náklady sice můžou být vysoké, ale rozhodně se vám to vyplatí do několika dalších let. Pohodlí, to je jedna z věcí, co většina domácností vyhledává. Nemusíte se starat o větrání, ohřev vody nebo zavlažování trávníku, když jste v práci nebo na dovolené.
Jak to funguje?
Řídící jednotka je celý mozek inteligentního domu. Ten komunikuje se všemi připojenými spotřebiči, od kterých získává všechny potřebné informace například o teplotě. Stále tyto informace aktualizuje a na základě požadavků reguluje na dané spotřebiče.
 bazén před domem
Jednotka může být používaná pomocí vašeho domácího počítače, jehož základní funkce umožňují:

·         Nastavení teploty v jakékoli místnosti.
·         Sledovat vývoj teploty v různých částek teploty
·         Ovládat vše pomocí internetu
Řídící jednotka je 100% samostatná a díky tomuto i bezpečná (žádné napadení viry) a spolehlivá, běží samostatně i při vypnutém počítači. Lze zvýšit úspory tepelné energie v inteligentní domácnosti až o 25 %.

Ovládání osvětlení
Nastavení osvětlení pro jednotlivé místnosti (Jas atd:). Ovládání pohyblivých čidel, automatické spínání osvětlení v daných místnostech. Ovládání světel v bazénu v závislosti na venkovním světle, to jsou některé z funkcí, které inteligentní dům podporuje.

Zabezpečení
Chytrý dům zajišťuje i vyšší bezpečnost – Můžete jej na dálku kontrolovat prostřednictvím internetové sítě v době nepřítomnosti. Systém okamžitě upozorňuje na nepovolené vniknutí. Pokud budete mít i bezpečnostní kameru, sama se spustí a začne nahrávat.