Přípravy na sezónu

Nedávno jsme zažili pár téměř letních dní, kdy jsme mohli být celé dny venku třeba jen v tričku nebo lehké mikině. Samozřejmě že ti z nás, kteří museli chodit do práce, měli smůlu, protože teplé byly jen dny všední. Víkend byl bohužel citelně chladnější. Nezoufejte. Nadcházející předpověď slibuje teplý víkend. Na zahradě je potřeba shrabat zbylé listí, provzdušnit trávník a dopřát mu trochu hnojiva, aby se v létě pěkně zelenal.

oáza_klidu

Hnojivo rozházejte před deštěm, ať se dobře vsákne do půdy. Pokud pěstujete zeleninu a ovoce, je nejvyšší čas nakypřit půdu a zasít semínka mrkve, hrášku nebo petržele, protože těm nebude vadit ani případný malý mrazík. Pokud máte skleník nebo pařník, můžete si obstarat i sadbu jako je salát nebo kedlubny a můžete tam dát i ředkvičky či sazenice rajčat.

A zase ty kytičky

Jaro patří k nejbarevnějšímu období, co se květin týče. Barevné cibuloviny jako jsou tulipány, narcisky, krokusy či hyacinty krásně vyzdobí vaši zahrádku. A mají ještě jednu výhodu. Pokud je dáte do země, příští rok vám zase vykvetou. Jen pozor u tulipánů je potřeba na konci června cibulku vyrýt a vrátit ji zpátky v září. Tulipán má totiž tendenci se zahrabávat níž a níž a příští nebo další rok už by vám nevykvetl. Mezi krásné jarní květiny patří i sedmikrásky, macešky, pomněnky nebo petrklíče.

jarní_květiny

Můžete si vyrobit i vlastní jarní truhlíky či květináče. Stačí s

kombinovat pár druhů květin a získáte parádní jarní výzdobu domů či ven. Inspiraci najdete na internetu a fantazii se meze nekladou

Koutek pohody

A abyste se měli odkud na svou zahrádku dívat, je potřeba připravit nějakou oázu klidu. Bohatě postačí lehátko nebo pohodlné křesílko. A jestli toužíte po tvoření, sežeňte si několik palet, ze kterých se dá vyrobit luxusní posezení nebo i poležení. Stačí trocha času a chuť do práce. Uvidíte, jak se od vás návštěvám nebude chtít odcházet.