Nikdy není pozdě začít s učením na hudební nástroj. Ať už se jedná o housle, kytaru, piano a jiné, vždy musíme mít trpělivost, než svůj nástroj ovládneme tak, aby se hudba, kterou hrajeme mohla opravdu poslouchat. Ze začátku je to peklo a pokud se nenarodíme s hudebním vkusem, tak o to těžší je naučit se pořádně hrát. Kytarová škola pro začátečníky Vás naučí od základu vše potřebné.

žena s kytarou

Chodíte rádi na sešlosti u ohně, kde si opékáte maso a zpíváte klasické písničky k táboráku? Zazáří vždy někdo, kdo iniciuje ke zpívání a hraní? Chtěli byste také oslnit a být středem v této komunitě? Nebojte se začít. Vždy je nejhorší začít, a to je to, co musíte překonat. Odvahu si můžete dopřát potřebnou motivací, kterou máte hluboko ve svém srdci. Hudba je lék a pokud ji sami dokážete vyvolat, o to větší lék to pro Vás bude.

Nikdy se nebojte výzev, protože výzvy jsou naším každodenním chlebem. Ano, je mnoho lidí, kteří budou vždy lepší než Vy, ale nesmíte se tímto faktem trápit. Nesmíte se nutit do učení se novým věcem, jen abyste byli nejlepší. Protože tohle nikdy nevyjde. Vždy přijde někdo, kdo udělá jeden lepší krok než Vy a Vy zase budete tím lepším před někým jiným. Tak to prostě je, a tak to prostě chodí.

muži s kytarou

Stanovujte si krátkodobé cíle, abyste se mohli těšit a radovat až je splníte. Nikdy si nestanovujte pouze dlouhodobé cíle, jinak hrozí riziko toho, že Váš zájem rychle upadne. Malé krůčky jsou cestou k úspěchu. A ty malé krůčky musíte dělat sám. Pomůžou Vám zkušenější, to ano, ale hranici si nastavujete vy sami.

Takže, jaký hudební nástroj budete chtít ovládnout? Jakou hudbu budete chtít hrát? I když budete hrát na piano, neznamená to, že musíte hrát pouze klasiku. Můžete se naučit šoupnout tam i nějaký metal, který ohromí okolní publikum hned na první udeření. Můžete vybočit z řady a hrát to co se Vám líbí a z čeho se Vám udělá radostný úsměv.