Ačkoliv se můžeme radovat nad dostupností této skvělé sprchy a dokonce nad její úsporností a efektivitou, v první řadě, než si ji rozhodneme koupit, tak musíme popřemýšlet o pár věcech. Je to dobré, protože pak předejdeme určitým problémům, které by nás později trápily.

denní hygiena

  1. Umístění – určitě na diskrétní místo, a pokud ji budeme chtít využívat u bazénu, tak v jeho blízkosti. Například umístění solární sprchy na zahradu je naprosto ideální. Potřebujeme pevný podklad, aby nám konstrukce dobře držela, což je velmi dobré pro naši celkovou bezpečnost. Další je výběr místa. Sprcha potřebuje k ohřevu vody sluneční paprsky, takže umístit ji na stinné místo je opravdu nerozumné. Je nutné zvolit co nejvíce prosluněný prostor, tím si zajistíme neustálý ekologický provoz.

sprcha v přírodě

  1. Velikost korpusu – ten je zároveň solárním zásobníkem na vodu a má různé objemové velikosti. Je dobré zvážit, jak moc často budeme sprchu používat a hlavně kolik lidí. Lze zakoupit s objemem například 8 litrů, ale také s 50 litry. Samozřejmě cenová relace je pak vyšší, ale zase bude dostatečné množství vody. Na druhou stranu pořizovací cena se vrátí v poměru s ohřevem teplé vody, kterou bychom vypotřebovali pak na klasické umývání v domácím prostředí.

zavlažovací systém

  1. Doplňky – i když si můžeme říct, že to není důležité, opak je pravdou. Rádi pak uvítáme odkládací prostory na mýdlo, závěsný háček na ručník, nášlapný spínač, který se umístí do roštu podlahy a další pomůcky.
  2. Provedení – samozřejmě se dá velmi snadno ušetřit koupí menšího zásobníku, otázkou je, jakou bude mít sprcha baterii. Některé totiž disponují pouze pákou na spuštění vody a to je tak trochu problém. Slunce vodu ohřeje až na 70°C, pokud je umístěná skutečně dobře, ale nijak si pak nemůžeme teplotu vody snížit. Skutečně lepší je zakoupit s mísící baterií, která nám umožní správnou regulaci vody.
  3. Design – sice to nemá vliv na činnost, ale na trhu je skutečně dostatečný výběr nejen velikostí, ale i barev nebo provedení. Přece jenom nám bude dělat společnici po dlouhou dobu, tak ať je i na pohled příjemná a ladící s okolním provedením pozemku.