Filmy jsou s námi už nějakou tu dobu, ale proč se těší takové oblibě. Je to způsobeno zřejmě vizuálními vjemy, které jsou pro lidstvo stěžejní. Téměř si nedokážeme představit, že bychom byli slepí. V případě, že bychom o tento smysl přišli ztratili bychom mnoho z krásy světa. Samozřejmě obdivujeme ty, kteří se snaží přežít i bez zraku, pomáháme je a nazýváme hrdiny, ale sami si život bez zraku neumíme představit a případná ztráta nás neskutečně děsí.
knihy u dveří
Filmy nás tedy nadchly. Patří stejně jako divadlo nebo výstavy ke kulturnímu umění, které dnes můžeme prožívat. Kino a filmy se však řadí k nižším žánrům. To však nic nemění na tom, že existují kvalitní filmy, které nás můžou zaujmout a nadchnout. Ovšem najdeme také kulturní vjemy, které nám přináší mnohem krásnější prožitky.
Taková opera, činohra, výstava děl starých mistrů nám může přinést mnohem větší obrodu našeho vnitřního já. Ale je jasné, že na takové umění není každý, nejde ani tak o inteligenci, ale každý hledáme v kultuře něco jiného. Někdo z nás si chce pouze odpočinout a jiný se zase vzdělávat. Pokud jsme unavení po práci a chceme se spíše odreagovat a užít si volnou chvíli.
dav posluchačů
Zajímavé je, že právě ty nejkrásnější, nejkvalitnější filmy a nejoblíbenější jsou natočeny právě podle knižních předloh. Ve filmu je však kniha značně osekaná a snaží se tak divákovi naservírovat jen to nejzajímavější. To je možná škoda, protože čtenář si může v každé knize najít to své a ve filmu nám děj určují scénáristé, který nemusí každého nadchnout.
historická kamera
Filmy nás samozřejmě můžou více zaujmout, jelikož nejsou tak zdlouhavé jako knihy a někdy nejsou tak nudné. To lze využít například u povinné četby u maturity nebo při jiném studium. Jinak jsou ale knihy mnohem více obohacující a hodnotnější. Můžou nám pomoct odpočinout si od reality, odreagovat se a získat větší slovní zásobu, která je kýženou potravou pro náš mozek.