Pro pohodovou práci v naší dílně můstkem mít dobré nástroje, bez kterých to nejde. Navíc bychom si měli udělat pořádek, aby nás stále neotravovalo hledání.

Vybavení naší dílny

Pořádek musí být

Snad každý z nás zná ten pocit, když něco děláme v dílně a je jedno, jestli je to v práci či doma a nemůžeme určité nářadí či věc najít ať hledáme, jak hledáme. To nás zdržuje, a ještě k tomu navíc něco často hledat není žádná zábava, a proto bychom si měli dát práci s dobrým uspořádáním a úklidem. Prvotní části by mělo být celý prostor uklidit, zamést a vyházet třeba nepotřebné věci, aby nám nezabírali zbytečně místo.

svinovací metry

Dále je základem mít dosek prostoru pro uspořádání a uschování všech věcí. V opačném případě je dobré zakoupit různé pořadače a například si vyrobit regál. Vyplatí se zajít i do detailu, abyste například šroubky dávali podle velikosti do jednotlivých krabiček a klíče seřadili dle velikosti. Sice to dá nějakou práci, ovšem potom až něco budeme dělat, tak přijdeme a hned vezmeme daný nástroj, protože bude na svém místě. To ulehčuje orientaci a pohyb v dílně, což je pro nás velmi důležité a urychluje nám to práci.

Nástroje a měřidla

Můžeme dělat všemožné práce a opravy, ale vždy k tomu potřebujeme vhodné nástroje. Samozřejmě základem je mít klasické nářadí a vybavení, protože třeba sadu šroubováků a klíčů využijeme všude možně. Důležitá jsou bezesporu také měřidla, protože při spoustě prací to bez nich rozhodně nejde, a to platí i ve velkých firmách. Jedním z nich jsou měrky Johansonky, protože ty používá kde kdo.

posuvné měřítko

Hned po prvním prohlédnutí zjistíme, že jsou to destičky s velkou přesností. Jsou normalizovaný, což jen potvrzuje fakt, že se tu opravdu hraje na vysokou přesnost. Buď jsou destičky vyrobené z oceli či keramiky. Můžou být klasické, ale také třeba palcové, a proto je tu široký výběr, který zajišťuje, aby si tu vybrala každá firma. Prodávají se po jednotlivých kusech, ale když měrky potřebujeme nějaká více, tak je lepší zakoupit celou sadu, což je lepší i z finančního hlediska. Taková sada něco stojí, ale za to v ní je klidně okolo 100 kusů.