Podívejte se na celou věc s přehledem a rozumem.

Dobře, vy se odhodláte držet dietu a máte na výběr ze skutečně pestré nabídky, která vám slibuje zaručené hubnutí.

ztráta váhy

Jenže, je starou dobrou a známou pravdou, že jakmile začnete držet dietu, to znamená – úplně změníte své stravovací návyky a začnete se stravovat skutečně dietně, váha nejspíše půjde dolů. A pokud k tomu zařadíte i pravidelný pohyb a cvičení, pak váha půjde jednou tolik dolů. Nejdříve se sice nebude chtít hnout, ale pokud vydržíte, po měsíci prostě dolů půjde, ať chce či nechce! Máte radost, stoupáte na váhu každý den, měříte se v pase, měříte stehna, paže, obvod boků a jásáte. Na oslavu shozených kilíček si dopřejete sklenku šampíčka a proč byste se neodměnili nízkokalorickým dortíkem?! A najednou jsou všechna předsevzetí pryč a vy se postupně a nenápadně navracíte ke svým původním stravovacím návykům.

A začátek konce je nasnadě. Naše tělo má totiž metabolickou paměť a rádo se vrátí do stavu, kdy mu bylo dobře a kdy jste ho netrápili a netrýznili dietou. To znamená, že začíná opět ukládat nadbytečnou energii do tukových zásob – pro případ, že by zase nedostalo svůj denní příděl stravy.

břišní tuk

Proto tomu předejděte. Nezačínejte s tím, co vám pomůže jen na chvíli nebo na pár měsíců. Vrhněte se s chutí do toho, že hubnout budete průběžně, a to bez věčného hladovění. Přirozeně, pomalu, nenásilně a hlavně – vydrží to!!! Zařaďte do svého jídelníčku nutriční výživové koktejly, které jsou navrženy výživovými poradci a obsahují naprosto vše, co byste v denním jídelníčku měli mít. Jsou plnohodnotnou náhradou stravy. To ale neznamená, že se budete stravovat pouze koktejly, kdepak. Vy si ponecháte své stravovací návyky, jen zařadíte do jídelníčku tyto nutriční drinky. Tělo tak dostane vše, co dostat má a nebude si muset už ukládat tuky pro horší časy, nýbrž si pro energii bude sahat do vlastních tukových zásob a tím dojde k přirozenému hubnutí, o kterém jste už dlouho snili. Nyní už snít nemusíte, prostě hubněte.