Juta je přírodní textilie, která pulty obchodů zdobí již mnoho desítek let. Je to materiál nestárnoucí, s dlouhou životností, velmi pevný a odolný vůči UV záření. Můžete z něj zhotovit dekorativní prvky v domácnosti nebo dokonce s ní vylepšit váš nábytek.

textilie juta

Juta jako součást nábytku – tato přírodní textilie se prodávala již za socialismu v obchodech s metráží a stala se oblíbeným zdrojem pro bytové dekorace zejména pro její neotřelý vzhled, velmi dlouhou životnost a dostatečnou pevnost. V té době s ní někteří kutilové renovovali nábytek, stačilo potáhnout tkaninou staré skříně, komody, noční stolky, psací stoly nebo díly sektorového nábytku obytných stěn a vzhled místnosti se tím změnil k nepoznání.

tkaná juta

Velkou výhodou této tkaniny je soulad s dalšími přírodními materiály, především s masivním dřevem. Dobře se kombinuje i s jednobarevným kobercem a s bílou malbou interiéru a těchto vlastností lze využít k našemu prospěchu i dnes.

Bílá malba je stále oblíbený způsob, jak místnosti v bytě opticky zvětšit a zvýšit i podíl denního světla, ostatně bílá barva je ve spojení s jutou opravdu zajímavé řešení. Uvědomili si to i tvůrci dekorací, její okraje lemují bílou krajkou, například v podobě prostírání na sváteční stůl.

V dětském pokoji nebo na chalupě – zvláště tam, kde dominuje nábytek z dřevěného masivu, je juta perfektním společníkem. Není to syntetické vlákno, je to naopak čistě přírodní záležitost, není to alergen a přispívá k domácí pohodě i v dětském pokoji, kde se pohybují i batolata nebo domácí mazlíčci. Může být i stylovým doplňkem k nábytku na chalupách, kde bývá velmi často nábytek starší, vyřazený nebo částečně poškozený. Můžete s ní potáhnout přední čela skříněk, dvířka a šuplíky a doplnit je velmi snadno dřevěnými lištami z hobby marketů. Výsledek práce vás jistě příjemně překvapí.