Kokos nám dává spoustu skvělých produktů. Hojně je využíváme v kuchyni při přípravě různých dobrot. Hlavně těch sladkých. Všichni známe strouhaný kokos ve vánočním cukroví nebo na dortech a dezertech, Oblíbené jsou také kokosové pudinky, zmrzliny či likéry v koktejlech. Kokosovou mouku ocení nejen ti z nás, kteří potřebují bezlepkovou dietu, při sladkém pečení je velice vhodnou a chutnou alternativou běžné pšeničné mouky. A kokosový olej použijeme při pečení i ve studené kuchyni. Má lahodnou chuť a vůni. Ale používá se často i jako součást kosmetických produktů. Skvěle pečuje o naši pokožku a vlasy. Co všechno „kokosák“ umí?

kokosový olej 1

Dodá rychle hodně energie!

Pokud jsme vyčerpaní, dokáže nás rychle vzpružit. Stačí rozpustit jednu kávovou lžičku v oblíbeném nápoji. Ten se pak promění v „energetickou bombu“! Výborně chutná například v kávě oslazené medem a ochucené špetkou skořice! Jde o zdroj okamžité energie, ale ta se v našem organismu se neukládá. Naopak pomůže urychlit metabolismus a nějakou tu kalorii spálit.

Bojuje s původci onemocnění!

Je účinným pomocníkem v boji proti nebezpečným mikroorganismům. Obsahuje antioxidanty a mastné kyseliny. Když nás trápí kašel a bolest v krku, uleví přidaný do čaje. Snižuje také přemnožení kvasinek v trávení při chronických onemocněních žaludku. A je nápomocen i zevně, při prevenci a léčbě nepříjemných vaginálních mykóz. Stačí jím natírat po koupeli ještě vlhké sliznice intimních partií.

kokos 1

Regeneruje pokožku a vlasy!

Maska s kokosovým olejem je blahodárná pro naše vlasy a pleť. Můžeme použít koupenou nebo si vyrobit domácí. Je to velice jednoduché. Jen smícháme lžičku kokosového oleje a lžičku medu! Po rovnoměrném nanesení na vlasy necháme pár minut působit. Pak umyjeme jemným šamponem. Maska vlasy vyživí a budou krásně lesklé. Dobrou volbou je samozřejmě také pro použití na pleť. Dodá jí potřebnou vlhkost, působí protizánětlivě, léčí ekzémy, akné a vyrážky. Na obličej se hodí bio kokosový olej jako alternativa denního krému. Můžeme ho používat po koupeli na ošetření celého těla. Výborný je po opalování, po depilaci, po holení i při odličování. A masáž, při které asistuje „kokosák“, to je velice příjemný a voňavý zážitek!