Většina kuřáků kouří klasické cigarety nebo doutníky. Vyrábí se balením tabákové směsi, která se zahřívá a díky tomu je možné ji vdechovat. Tabáky mohou mít různé příchutě a kuřáci si tak mohou vybrat zda si dají klasickou cigaretu, nebo jestli ochutnají třeba ovoce. Existují dva základní typy cigaret – klasické a lehké, které mají obsahovat méně škodlivin. Bohužel všechny cigarety dokážou zabarvit nejen oblečení, ale dokonce i pokožku. Hlavně nekuřákům opravdu zapáchají pod nosem, a tak vznikly odvěké hádky kuřáci proti nekuřákům. Následkem toho vznikly zákazy kouření na mnoha místech, protože pasivní kouření, kterému byli nekuřáci dlouhodobě vystavovaní, je ještě horší než to aktivní.

fialová cigareta

Z důvodů výše mnoho kuřáků začínalo přecházet na novinky na trhu. Elektronická cigareta už asi pro nikoho není překvapením a setkali se s ní všichni, ať už jen v reklamě nebo osobně. Elektronická cigareta funguje podobně jako ta normální, jen s tím rozdílem že nezabarvuje oblečení a nepáchne. Je vyrobená z kovu aby byla odolná, napájí se baterií a ta nahřívá tekutou směs v náplni. Náplně do elektronické cigarety obsahují nikotin, který tolik kuřáků potřebuje z důvodu závislosti.

muž kouří

Na trhu se objevily i další novinky v podobě jednorázových elektronických cigaret nebo v podobě zařízení, která tabák jen nahřívají. Jestli začínáte přicházet na chuť právě elektronické cigaretě, můžete si ji koupit v mnoha provedeních. Jejich výrobci ví že nejde jen to že díky ní budou kuřáci méně nemocní, ale ví že jde i o jakýsi módní doplněk. Kuřích svou elektronickou cigaretu nosí denně, a protože jde o elektronické zařízení, je dobré ji mít v obalu. Kupte si k ní pouzdro na cigarety, které ochrání vaše zařízení před poškozením, kterému je cigareta denně vystavená. Pouzdro zabrání oděrkám nebo poškození při pádu.