Lak auta má obrovský vliv na jeho vzhled, a proto bychom neměli podceňovat péči o něj. Hodně mu přispějete, když bude auto schováno pod střechou.

Lak aut a starost o něj

Bez péče to nepůjde

Automobil je dopravní prostředek, který nám zajistí snadno cestovat tam, kam potřebujeme, ale zároveň je to nádherný stroj, který mnoho lidí bere jako koníček a na své čtyřkolového mazlíčka nedají dopustit. Rozhodně co se týče vzhledu je velmi důležitý lak, protože ten nám pokrývá většinu karoserie. Když je pěkný a nádherně se leskne, tak potom vypadá celý vůz mnohem lépe, než když bude zašlý a bude se loupat, což navíc snižuje hodnotu auta, protože nákupu vozu koukáme právě dost na vzhled.

črný lak auta

Základem by mělo být dobré mytí, kdy nezapomínejte ani na spodní část, a to hlavně po zimě, protože sůl je velký nepřítel laku a dokáže jej dost poškodit. Následně je na místě provést dekontaminaci a můžeme využít tuhý vosk, který zajistí ochranu na několik měsíců proti negativním vlivům prostředí. Když provedeme správnou aplikaci, tak vydrží klidně několik měsíců, což je slušná doba a autu tím jedině prospějeme.

Přístřeší

Auto obecně prospěje, když bude stát v co nejpříznivějších podmínkách, což v praxi znamená mít garáž. Ty se dnes bohužel špatně shání a jejich ceny jsou dost vysoké. Máme tu další variantu, a to přístřešek na dvě auta, kdy na něj musíme mít jenom pozemek. Hodí se klidně k domu na zahradu, protože jeho konstrukce je dřevěná, takže rozhodně nebude vzhledově nikde přečuhovat. Schováme pod něj dvě auta, na které nám nebude pražit Slunce, pršet, padat kroupy a podobně. Kromě laku takto budou mnohem méně namáhány plasty a gumové součástky. Cenově nás to vyjde rozhodně mnohem levněji, než kdybychom chtěli někde koupit garáž.

Mercedes Benz

Pokud dřevěné trámy dobře ošetříme, tak přístřešek vydrží opravdu hodně a budeme spokojení my, a hlavně naše auta. V rodinách jsou právě často vozy dva, takže se hodí mít rovnou přístřešek na dvě auta. Na zem si můžeme dát třeba zámkovou dlažbu, abychom to měli komplet.