Přívěsný vozík – jeden z nejdůležitějších pomocníků na zahradě rodinného domu, na chatě, na chalupě, v zahrádkářské kolonii, a dokonce i v některých situacích v bytě panelového domu. Zdá se vám tento příměr přehnaný? Pak si uvědomte, že transport předmětů je jednou ze základních lidských činností odnepaměti.

přívěsný vozík

Každý z nás nemá doma transportní dodávku, mikrobus, nákladní vozidlo s korbou, či s plachtou, nebo dokonce kamion. Potřebujeme-li něco někam převézt, musíme se spolehnout na vlastní osobní vůz (nejlépe kombík), anebo na vozidla z půjčovny. Pronájmy dodávek jsou dnes běžnou službou, ovšem je to přece jen cizí vůz, a vy nesete plnou zodpovědnost (pokud si jej nepronajmete i s řidičem) za jeho provoz. Pronajmout si přívěsný vozík, kdy máte k dispozici vlastní vůz s tažným zařízením, je přece jen méně riskantní vzhledem k tomu, že se obvykle vozík nestává obětí nehod, či nešetrného zacházení. Je zkrátka málo pravděpodobné, že byste zapůjčený přívěsný vozík vrátili poškozený.

přípojka vozíku na kouli

Koule za autem – tu se opravdu vyplatí nechat namontovat (samozřejmě ověřenou, a s homologací). Máte tak k dispozici možnost kdykoli připojit takřka jakýkoli vozík či přívěs, a to jej nemusíte ani vlastnit. Kdy se pronájmy vozíků z půjčovny přívěsných vozíků Praha Půjčovna Praha 9 hodí?

  • Vyklidit a přestěhovat byt, to je asi nejčastější důvod jejich využití. Je to stále nejlevnější způsob, jak něco takového provést.
  • Odvoz věcí na chalupu, nebo z chalupy, když ji zazimujete.
  • Mulčovací kůra, hnojivo, zemina, písek, rašelina, travní semeno, stromky a keře – to vše se dá snadno vozíkem převážet, aniž byste si znečistili vlastní vůz.
  • Stavební materiál na rekonstrukci sem rovněž patří. Některé hobbymarkety vám jej sice odvezou domů vlastní dopravou, ale musíte se časově přizpůsobit vy jim, a v tu chvíli musíte mít při ruce pomocníka, např. pro složení sádrokartonových desek. Jednodušší je odvézt si to sami v době, kdy vám to vyhovuje.