6. Konverzace před spaním

Čas spát znamená uklidnit se, ale je to také skvělý čas využít přínosné rozhovory. Před spaním si vyhraďte čas, abyste si popovídali o svém dni, přátelích nebo čemkoli jiném, co je napadne.

Nechte je vést konverzaci; děti se rády cítí slyšet.

m

7. Čas hrát venku

Studie ukázaly, jak prospěšná a životně důležitá může být venkovní hra pro děti. Nejen děti; lidé v každém věku mají prospěch z pobytu venku!

Povzbuďte děti, aby zůstaly mimo obrazovky a televize a místo toho objevovaly svět venku. Umožněte jim trávit venku tolik času, kolik chtějí, ať už hraním her, procházkami nebo stýkat se s dětmi ze sousedství.

8. Čas sledovat jejich oblíbený pořad

Jediná věc, která je lepší, než se dívat na jejich oblíbený pořad, je dívat se s milovanou osobou! Popadněte deku a udělejte si pořádné mazlení, zatímco si vaše dítě užije své nejoblíbenější představení.

Můžete to nechat být v klidu, nebo jim můžete položit otázky, abyste je zaujali.

9. Disciplína, když je to nutné

Děti potřebují vedení, pokud jde o učení o vhodném chování a reakcích. Ukazování disciplíny nemusí být rodičovskou oblíbenou věcí, ale učí dítě, že do něj investuje a chce pro něj to nejlepší.

I když to možná nedávají najevo, děti mají hodnotu v ukázněnosti.

10. Nechte speciální zprávy

Překvapení jsou vždy příjemná, i když jde o malou poznámku nebo dárek „jen proto“. Zvažte, zda dítěti vložíte poznámky do sáčku nebo batohu na oběd, zvláště pokud má za sebou trochu náročný den.

Mít ten malý záchvěv štěstí je vždy krásné, když je nečekané.

m

11. Být hloupý

Někdy děti hledají souhlas s tím, že jsou hloupé, ale nejlepší způsob, jak jim to dát, je, aby byli hloupí sami rodiče!

Hraní se s dětmi v oblékání a hraní příběhů jim pomůže vyjít ze své ulity a pracovat na své fantazii. Děti mohou být neuvěřitelně kreativní, když nemají pocit, že se musí držet zpátky nebo jednat určitým způsobem.

Překvapte je kostýmy, řemesly nebo polštářovou bitvou! Možnosti jsou nekonečné.