6. Konverzace před spaním

ÄŒas spát znamená uklidnit se, ale je to také skvÄ›lý Äas využít přínosné rozhovory. PÅ™ed spaním si vyhraÄte Äas, abyste si popovídali o svém dni, přátelích nebo Äemkoli jiném, co je napadne.

Nechte je vést konverzaci; děti se rády cítí slyšet.

m

7. Čas hrát venku

Studie ukázaly, jak prospěšná a životně důležitá může být venkovní hra pro děti. Nejen děti; lidé v každém věku mají prospěch z pobytu venku!

PovzbuÄte dÄ›ti, aby zůstaly mimo obrazovky a televize a místo toho objevovaly svÄ›t venku. UmožnÄ›te jim trávit venku tolik Äasu, kolik chtÄ›jí, aÅ¥ už hraním her, procházkami nebo stýkat se s dÄ›tmi ze sousedství.

8. Čas sledovat jejich oblíbený pořad

Jediná věc, která je lepší, než se dívat na jejich oblíbený pořad, je dívat se s milovanou osobou! Popadněte deku a udělejte si pořádné mazlení, zatímco si vaše dítě užije své nejoblíbenější představení.

Můžete to nechat být v klidu, nebo jim můžete položit otázky, abyste je zaujali.

9. Disciplína, když je to nutné

DÄ›ti potÅ™ebují vedení, pokud jde o uÄení o vhodném chování a reakcích. Ukazování disciplíny nemusí být rodiÄovskou oblíbenou vÄ›cí, ale uÄí dítÄ›, že do nÄ›j investuje a chce pro nÄ›j to nejlepší.

I když to možná nedávají najevo, děti mají hodnotu v ukázněnosti.

10. Nechte speciální zprávy

PÅ™ekvapení jsou vždy příjemná, i když jde o malou poznámku nebo dárek „jen proto“. Zvažte, zda dítÄ›ti vložíte poznámky do sáÄku nebo batohu na obÄ›d, zvláštÄ› pokud má za sebou trochu nároÄný den.

Mít ten malý záchvÄ›v Å¡tÄ›stí je vždy krásné, když je neÄekané.

m

11. Být hloupý

NÄ›kdy dÄ›ti hledají souhlas s tím, že jsou hloupé, ale nejlepší způsob, jak jim to dát, je, aby byli hloupí sami rodiÄe!

Hraní se s dÄ›tmi v oblékání a hraní příbÄ›hů jim pomůže vyjít ze své ulity a pracovat na své fantazii. DÄ›ti mohou být neuvěřitelnÄ› kreativní, když nemají pocit, že se musí držet zpátky nebo jednat urÄitým způsobem.

PÅ™ekvapte je kostýmy, Å™emesly nebo polÅ¡tářovou bitvou! Možnosti jsou nekoneÄné.