Uvažujete nad Srí Lankou jakožto nad svou další dovolenkovou destinací? Pokud byste rádi okusili pověstnou jihovýchodní Asii, tak je tato země výbornou volbou jak pro začínající cestovatele, tak pro zkušené poutníky. Vydat se sem můžete jak v zimě, kdy je zde hlavní sezóna, tak i v létě, kdy to žije na severovýchodě ostrova. Tato perla Indického oceánu vás zkrátka přivítá v každém období. Co vám může tato dech beroucí země plná neuvěřitelných kontrastů nabídnout?

dambulla hora

Kulturní trojúhelník

Pokud jste fanoušky kultury, místních návyků, a památky jsou to, co vyhledáváte, určitě nevynechejte návštěvu takzvaného kulturního trojúhelníku. Je to oblast tvořená třemi oblastmi – Dambula, Sigiriya a Polonnaruwa. Dambula je městečko, ve kterém najdete úchvatný skalní palác. V nedaleké vesnici Sigiriya vás očaruje takzvaná Lví skála, ze které se vám rozprostře naprosto dech beroucí výhled na okolí, v podobě jezer, pralesů a národních parků. Nevynechejte určitě ani komplex nacházející se v poslední cípu trojúhelníku, v městečku Polonnaruwa. Zde na vás čekají ruiny bývalého královského města, pokud na vás má někde dýchnou kouzlo historie, tak to bude právě zde.

 

Čajové plantáže v horských výškách

Jestliže jste milovníky přírody a čaje, určitě si nenechejte ujít nádherně se zelenající čajové plantáže. Nejznámější jsou ty, které jsou v oblasti městečka Ella nebo Haputale. Věděli jste, že právě Srí Lanka je největším vývozcem čaje na světě? Užít si tedy svůj odpolední šálek v jedné z desítek továren, to je zkrátka zážitek, který si odsud musíte odvézt.

buddha na srí lance

Scenerické pláže

Na své si však přijdou i milovníci koupání. Srí Lanka je obklopena teplým Indickým oceánem. Pokud si chcete užít příjemné koupání a vodní radovánky, klidně i v podobě surfování, tak se vydejte zejména na jih, kde najdete celou řádku letovisek s výborným zázemím. Mimo hlavní sezónu si užijete koupání i na severovýchodě, kde najdete krásné odlehlé pláže, kde budete klidně i sami.