Stoprocentní zabezpečení neexistuje. To vám řekne každý kriminalista. Zloději vždy mají trochu navrch. Ať už vybavením, silou, nebo jen svou drzostí. Přesto jim lze práci hodně ztížit. Pokud vás už vykradou, lze uspíšit jejich dopadení a navrácení ukradeného majetku.

zamřížované okno

Určitě se vyplatí mít svůj majetek hlídán kamerovým systémem. Kamera zabírající vstup na pozemek, vstup do objektu a v objektu zabírající místa, kde se nachází nejcennější věci. Záběr na zeď s trezorem, či drahými obrazy. Zatímco venkovní kamera by měla být vidět. Není na škodu mít i dobře viditelnou realistickou atrapu kamery, zatímco funkční kameru nechat nenápadnou. Zloděj pravděpodobně „vyřadí“ atrapu z provozu a funkční kamery si nevšimne. Interiérové kamery by měly zůstat utajeny. Pokud totiž vlastníte opravdu cenné věci, poslouží jejich záznam jako důkaz pojišťovně, v případě jejich úspěšného odcizení.
ptz kamery

Kromě kamerového systému je dobré mít kvalitní alarm s ruchovými čidly. A vůbec nejlepším zabezpečovacím zařízením je napojení na nějakou profesionální bezpečnostní agenturu.

Bezpečnostní agentura, jak funguje?

Pokud se dohodnete na spolupráci s nějakou bezpečnostní agenturou o nic víc se již nestaráte. Tato agentura rozmístí podle svých zkušeností zabezpečovací zařízení a napojí váš objet na svůj pult centralizované ochrany. Vaší jedinou povinností je pak při příchodu odblokovat a při vašem odchodu zase zablokovat objet pomocí speciálního kódu. Pokud dojde k narušení zablokovaného objektu, agentura vás bude okamžitě kontaktovat a vyšle k vám svou hlídku. Pokud od vás neobdrží uspokojivé vysvětlení narušení objektu, bude zároveň povolávat Policii ČR.

Hlídka agentury, která dorazí na místo provede vypnutí alarmu, provede kontrolu objektu a pokud přímo nezadrží pachatele, snaží se mu alespoň ztížit opuštění objektu. Hlídka policie jej pak zadrží.

Ani spolupráce s agenturou není 100% zabezpečením vašeho domu jejich zkušenost a profesionální přístup značně zvyšují šance při ochraně před nezvanými hosty.