V dnešní době panuje názor, že finance jsou to nejdůležitější, co máme. Proč si to myslíme? Dnešní svět je zaměřen na materiální hodnoty.  Úspěch se měří tím, že máme auta, domy, drahé mobily a notebooky, chodíme v drahém oblečení. Jenže, pokud si položíme otázku ohledně peněz, tak si musíme odpovědět, že jsou důležitější věci. Nejdůležitější je zdraví, které máme pouze jedno. Je potřeba pamatovat na to, že pokud se budeme hnát za úspěchem, za penězi a nebudeme se starat také o sobe, brzy se nám to vymstí. Zdravotní problém na sebe nenechají dlouho čekat a vše se nám může zborti jako domeček z karet. Jenže co mám dělat, když musím platit účty, složenky, splátky, nájem, potraviny a mnohé další?

sedmdesát eurOdpověď není jednoduchá. Je totiž jasné, že každý se chce mít co nejlépe. Musíme si říci, že není důležité, jestli máme nejdražší věci, ale jestli jsme šťastní a hlavně zdraví. Žít můžeme stejně krásně a nepotřebujeme k tomu žádné drahé věci.

červená peněženka

Ano, finance jsou důležitou součástí našeho života, protože bez nic to nejde. Věcí, které musíme platit je hodně. Jen je potřeba se nenechat ovládnout mamonem. Je potřeba si uvědomit, že máme i důležitější věci. Lidé, kteří jsou zaměřeni pouze na materiální a finanční stránku se mohou na první pohled zdát jako nešťastnější lidé na světě. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak není. Znám ze svého okolí lidi, kteří si mohou koupit to, co chtějí, pracují skoro celý den. Odpočinku mají málo a zdánlivě jsou opravdu šťastní.
pytlík na mince

Pokud jsem je poznal více, zjistil jsem, že je to jinak. Vnitřně jsou velice nešťastní, protože si vlastně pořádně nemohou odpočinout, většinou nemají partnery, protože na ně zkrátka nemají čas. Jsou rádi, když mohou vypnout a zajít třeba na víno nebo kávu. Jenže je to jejich volba, pokud chtějí mít vysoký životní styl, tak zkrátka musí obětovat hodně svého času. V tomto případě je to nemilosrdné. V dnešní době se peníze přeceňují, nejsou to nejdůležitější. Žijeme v konzumní době, která nás k tomu tlačí. Pokud se dostanete do situace, kdy jste nemocní, najednou zjistíte, že ani miliony vás nezachrání. Peníze používejme jako prostředek pro nákupy, ale rozhodně se nenechejme ovládnout konzumní společností.