Tento trend zaplňuje šatníky nejen mužů, ale i žen. Vidět je můžete už nejen na vojácích, ale zároveň nově i při různých módních přehlídkách. Na tento styl upozornily například celebrity jako je Rihanna, nebo Gwen Stefani. Když se brána tohoto vzoru otevřela veřejnosti, přestal tak být pouze kamuflážním oděvem a roztrhl se pytel snad se všemi možnými kusy pokrývající tělo doslova od hlavy až k patě. Vhodné je ale nosit pouze jeden kus v kombinaci s jinými druhy oděvů. Například kombinace maskáčového vzoru s džíny vypadá velice vkusně. Jak už bylo řečeno na své si přicházejí i starší generace a elegantně oblečený šedesátník v moderní maskáčové zimní bundě, může působit svěžím a sebevědomím dojmem.
vojenský vzor
Barevných vzorů je nespočet
I když jsme zvyklí spíše na klasické zelené zbarvení (vojenský označované jako vzor 95), můžete však sáhnout i po desítkách jiných odstínů. Na trhu jsou barevné kombinace například modré, žluté, hnědé, bílé ale i třeba atypické růžové či červené.
Kde nakupovat?
S příchodem poptávky na trhu se stal tento styl oblékání, kolekcemi snad všech běžných oděvních prodejců. Pokud ale toužíte po opravdu originálním a precizně ušitém kousku, navštivte třeba nějaký e-shop zaměřený na skate, nebo snowboard styl. Velkým dodavatelem maskovacích vzorů je například proslulá značka Burnout. K dostání jsou kalhoty, šaty, bundy, mikiny, kraťasy, trička, nebo třeba i tepláky.
Strakaté i doplňky
Maskované vzory zastávají svojí pozici i v kategorii doplňků. Svůj outfit tak můžete doplnit o originální hodinky, šperky, kšiltovky i čepice, nebo třeba čelenkou.
maskovaný vzor
Vhodná kombinace zajistí „cool“ vzhled
Pokud dobře zvolíte kombinaci těchto oděvů a doplňků, věřte, že tímto stylem oblékání můžete zaujmout v široké společenské komunitě. Vojenský vzor působí dominantně a sebevědomě. Přece jen jej máme přirozeně spojené s vojenskou tématikou, takže přirozeně budí určitý respekt.